Aici puteti afla ce filme au aparut, noile melodii, noi cantareti si actori si multe altele.


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Prezenta Admini (AttendanceAdmins Mysql 2.0 TESTAT+TRADUS)

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Admin

Admin
Admin

Descriere: Acest plugin contorizeaza prezenta adminilor intr-o baza de date Mysql.Nu am testat acest plugin ,de aceasta o sa va las pe voi sa o faceti,eventual sa aduceti modificari inclusiv interfatei WEB care este in limba rusa daca acesta va functiona corect.
Revin cu un EDIT dupa ce am testat si acest plugin care va asigur ca este functional si i-am modificat si partea web pe care am tradus-o in romana la care o sa-i fac un mic tutorial de instalare mai jos.

Descarcare: Link!
Descarcare WEB in romana: Link!

Nume: AttendanceAdmins
Versiune: 2.0 (mysql version)
Link oficial: http://amxmodx.su/forum/viewtopic.php?f=5&t=65

Instalare PLUGIN:
1. Fisierul AttendanceAdmins.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
2. Fisierul AttendanceAdmins.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma:
Cod:
AttendanceAdmins.amxx
4. Fisierul WEB il redenumiti cum vreti voi si il urcati prin FTP pe site.

Instalare WEB:
1.Urcati cu un program FTP pe site directorul WEB.
2.Creati o baza de date Mysql.
3.Instalarea site-ului se va face accesand adresa voastra .(Ex http://www.adresavoastra.ro/web/install.php)
4.Completati campurile obligatorii cu datele voastre (vezi imaginea de mai jos),dupa care apasati Trimite.
Prezenta Admini (AttendanceAdmins Mysql 2.0  TESTAT+TRADUS) Pas1
5.Daca datele au fost introduse corect o sa va apara ca in imaginea urmatoare si dati Sfarsit.
Prezenta Admini (AttendanceAdmins Mysql 2.0  TESTAT+TRADUS) Pas2
6.Mergeti inapoi la FTP si stergeti sau redenumiti cum vreti voi directorul INSTALL
7.Introduceti datele de logare care le-ati introdus la instalare(admin si parola).
8.Dupa ce v-ati logat in Panoul de control,va duceti sus la Administratori si incepeti sa adaugati administratorii pe care doriti sa le fie contorizata prezenta exact ca in imaginea de mai jos.
Prezenta Admini (AttendanceAdmins Mysql 2.0  TESTAT+TRADUS) Adaugare
Forma finala pentru tabel dupa intrarea adminilor va fi aceasta.
Prezenta Admini (AttendanceAdmins Mysql 2.0  TESTAT+TRADUS) Prezenta
Succes tuturor!

P.S. Imi cer scuze daca mi-au scapat anumite elemente de traducere in partea PHP!

Cvar-uri (se adauga in fisierul amxmodx\configs\amxx.cfg):
    aa_sql_host - hostname - Adresa bazei de date sql
    aa_sql_user - nume de utilizator - Nume utilizator baza de date sql
    aa_sql_pass - parola - Parola baza de date sql
    aa_sql_db - numele bazei de date - Denumire baza de date sql



Module necesare (se sterge ; din fata modulului de mai jos; acestea le gasiti in fisierul amxmodx\configs\modules.ini):
- Mysql

sursa: www.eXtreamcs.Com

https://music-video.all-up.com

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

SEO monitorPrezenta Admini (AttendanceAdmins Mysql 2.0  TESTAT+TRADUS) Eilf35z85rbe8i9n2h4p41362830682226268949.jpgTOP-RO - Top siteuri din Romania Top 100 Counter-Strike BesTiaLForumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente